Lis 22

Czym zajmuje się adwokat?

Tags:

Adwokat jest zawodem, który jest wszystkim dobrze znany. Kojarzony jest z rozprawami sądowymi, długą togą oraz latami ciężkiej nauki. Warto dodać, że studia prawnicze nie dają nam gwarancji do wykonywania obowiązków adwokata. Proces zostania adwokatem jest długi, poza studiami zalicza się do niego również kilkuletnia aplikacja oraz zdobywanie doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych prawników.

W jakich sprawach adwokat może nam udzielić pomocy?

W życiu zdarzają się sytuacje, w których nie poradzimy sobie bez pomocy adwokata.
Jakie to są zdarzenia? Kiedy możemy liczyć na fachową pomoc adwokata?
Zakres usług adwokackich jest bardzo szeroki. W odróżnieniu od radcy prawnego, adwokat może reprezentować nas w sądzie, we wszystkich rodzajach spraw. Jest to pomocne szczególnie wtedy, gdy nie chcemy spotykać się z osobą, z którą toczymy spór.

Adwokat może nas reprezentować w sprawach:

– karnych – dotyczą one również spraw karno-skarbowych, czyli takich, które dotyczą przestępstw narkotykowych lub komunikacyjnych.
– administracyjnych – sprawy tego typu dotyczą zazwyczaj nieruchomości, koncesji, a także statusu cudzoziemców lub ochroną środowiska. Sprawy administracyjne z reguły są bardzo ciężkie, wymagają znajomości wielu przepisów.
– gospodarczych – dotyczą one odszkodowań i zadośćuczynień, znajduje się w nich również prawo rodzinne oraz prawo cywilne.

Kiedy powinienem udać się do adwokata?

Pomocy adwokata możemy szukać tak naprawdę w każdej sprawie, jednakże nie przy każdej okazji będzie on nam potrzebny. W sprawach dotyczących chociażby rozwodu bez orzekania o winie, nie ma potrzeby korzystania z usług adwokata.

Bywają jednak sprawy, które są bardzo skomplikowane i nie ma możliwości stawić im czoła w pojedynkę. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług sprawdzonego adwokata, który w podobnych sprawach miał już doświadczenie. Sprawy spadkowe są szczególnym rodzajem spraw, w których warto spotkać się z prawnikiem i uzyskać jego opinię. W sytuacji, gdy nie wszystko jest dla nas klarowne, porada może okazać się wyjątkowo przydatna i zmienić nieco nasze zdanie na dany temat. Emocje bywają złym doradcą dlatego lepiej nie szkodzić sobie samemu i zaufać profesjonalnej wiedzy prawnej.

Dobry adwokat we Włocławku – gdzie go znajdę?

Dobry adwokat to taki, który rozwiąże Twoją sprawę i sprawi, że będziesz z tego w stu procentach zadowolony. Jednych z najlepszych adwokatów znajdą Państwo w Kancelarii Adwokackiej Bożeny i Zbigniewa Górskich. Państwo Górscy są adwokatami od 1987 roku. Mogą pochwalić się doświadczeniem i ogromną wiedzą. Sprawdzony adwokat to gwarancja dobrego wyboru!